Atsiskyrimas (retritas) gamtoje

Pradžia » Paslaugos » Atsiskyrimas (retritas) gamtoje

Individualus atsiskyrimas (retritas) gamtoje

Retritų Centre "BARAKA"

DĖMESIO >> Artimiausi grupiniai retritai ir stovyklos;  daugiau informacijos čia.


Mūsų Holistiniam centrui priklausančiame Retritų Centre "BARAKA", įsikūrusiame miško sodyboje netoli Vilniaus, siūlome Individualius atsiskyrimus (retritus). Jų metu galėsite gamtos prieglobstyje atsigauti nuo dažnai neurotiško ir pilno streso miesto gyvenimo, bei susigrąžinti vidinę harmoniją ir ramybę. Tam padės saugi ir jauki meditacinė erdvė, ypatinga dvasinė šios vietos energija, paprasta buitis, bendravimas su gamta, tiesiog buvimas puoselėjant vidinę tylą.

Siūlome kelis individualių atsiskyrimų (retritų) tipus:

  • Savistovus atsiskyrimas (be vedimo).
  • Atsiskyrimas su terapija. Emocinės sveikatos atstatymui.
  • Atsiskyrimas su vedimu (psichosintezė, konsultacijos). Skirtas išspręsti sau svarbų klausimą ar gyvenimo situaciją.
  • Dvasinis atsiskyrimas. Griežtas atsiskyrimas siekiantiems dvasinių tikslų.

Toliau apie kiekvieną iš šių pasirinkimų plačiau.

Savistovus atsiskyrimas be vedimo

Skirtas žmonėms, kurie ieško ramios ir sakralios vietos atitrūkti nuo kasdienybės ir, būnant gamtoje, niekieno netrikdomiems pailsėti, atgauti jėgas, susigrąžinti vidinę harmoniją, atgauti ryšį su savo vidiniu Aš ar iš naujo peržvelgti, pervertinti savo gyvenimą.

Atsiskyrimas su terapija

Emocinės sveikatos atstatymui

Visi pirmojo tipo privalumai - gamta, ramybė, dvasiškai įkrauta vieta - plius terapija, konsultacijos ir psichiką harmonizuojančios praktikos.

Siūlome žmonėms, norintiems greitai išeiti iš ilgalaikio streso, o taip pat įveikti tokias problemas, kaip nerimo/panikos sutrikimai, depresija, nemiga, fobijos, priklausomybės, potrauminis stresas. Pirminės konsultacijos metu sudaroma individualiai parinkta terapinių praktikų programa. Į programą gali įeiti tokios praktikos: kvėpavimo ir relaksacijos pratimai, meditacija, tam tikros jogos technikos, sąmoningumo technikos (mindfulness), šiuolaikinės psichotechnikos (pvz. EFT, akių judesių metodas ir tt.), garso terapija, o norintiems ar turintiems poreikį - darbo terapija (miško tvarkymas, malkų skaldymas, rūpinimaisis gėlėmis ir pan.) Konsultacijų metu bus mokoma kaip praktikas atlikti savarankiškai, pravedamos terapinės meditacijos.

Atsiskyrimas su vedimu (psichosintezė, konsultacijos)

Skirtas išspręsti sau svarbų klausimą ar gyvenimo situaciją.

Skirtas žmonėms, kurie norėtų pasinaudoti atitrūkimu nuo gyvenimo problemų ir kasdienybės tam, kad šviežiai pažiūrėti į savo gyvenimo situaciją, permąstyti gyvenimo uždavinius ir strategiją, bei, įsiklausant į vidinės išminties balsą, atrasti sprendimus svarbiais gyvenimo klausimais.

Konsultacijų metu bus naudojamos psichosintezės problemų sprendimo, kūrybinės meditacijos ir kontempliacijos praktikos, taipogi darbas su subasmenybėmis, vedamoji meditacija ir kitos technikos.

Dvasinis atsiskyrimas

ai griežtas atsiskyrimas (apribojimai kontaktams, maistui, miegui, dienotvarkei, tam tikros elgesio taisyklės) siekiant pakelti dvasinę praktiką į kokybiškai aukštesnį lygmenį. Prieš atsiskyrimą būtinas pokalbis su atsiskyrimo vadovu, kurio metu duodamos instrukcijos ir praktikos. Atsiskyrimas remiasi Sufijų retrito (Čilla) tradicija. Naudojamos sufizmo ir jogos meditacijos ir kvėpavimo praktikos. Tinka tik jau turintiems meditacijos praktiką, todėl priimami ne visi.

Sąlygos:

Pragyvenimas. Imama auka skirta mūsų Retritų Centro išlaikymui ir auginimui - už parą - 35 eurai (būnant 3-4 paras); 30 eurų (būnant 5-15 parų).

Šildymo laikotarpiu 5 eurai už parą mokestis.

Maistas.  Maistą reikėtų atsivežti ir ruoštis patiems, tai yra būtina atsiskyrimo proceso dalis.

Konsultacija/terapija - 40 eurų už 1 val.

Sąlygos. Minimali trukmė - 3 dienos. Išankstinėms rezervacijoms imamas 30 % avansinis apmokėjimas.

Registracija. Jeigu norėtumėte rezervuoti laiką, rašykite spalvotaslietus@gmail.com. Laiške nurodykite pageidaujamą datą, trukmę ir trumpai aprašykite savo poreikius.

Priimame visus nepriklausomai nuo tikėjimo, laikomės pagarbos žmogaus religiniams įsitikinimams principo.

Vieta. Retrytų Centras miško sodyboje "BARAKA" yra Širvintų rajone, Kaimynų kaime, šalia Žebokštos ežero, netoli Musės upės. Atstumas nuo Vilniaus centro 39 km, nuo prekybos centro BIG - 34 km. Sodybai priklauso 1,2 ha miško ir 2,3 ha žemės, yra tvenkinys.

Čia atvykus pasitinka visiška ramybė, o tylą drumsčia tik kalantys geniai, kurių čia labai daug, ar klykaujantis erelis, miške aukštoje pušyje susisukęs lizdą. Vos ne kasdien, o ypač anksti ryte, galima pamatyti stirnų šeimynėlę, pievoje besislapstančias kurapkas, o kartais, jeigu pasiseks, užburiantį gervių šokį. Purpuriniai saulėlydžiai čia užima kvapą, o žvaigždės naktimis ypač arti...

Atsiskyrimai yra galimi:

1. Kambaryje pirties pastate,

kuris pastatytas laikantis eko statybos reikalavimų. Čia yra visi patogumai, įskaitant nemokamą internetą svečiams.

2. Jurtoje,

kuri yra pritaikyta patogiai gyventi net ir per stiprius žiemos šalčius. Jurtos privalumai: autentiška ir archaiška buitis be elektros, todėl ypatingai tinkama griežtesniam atsiskyrimui. Visi patogumai, įskaitant ir karštą dušą prieinami tik už 80 m esančiame pirties pastate.

Siekiant palaikyti sakralią, švarią atmosferą šiai vietai galioja griežti jokių kvaišalų (alkoholio, narkotikų) nevartojimo reikalavimai.

Kodėl Retritų Centrą pavadinome "BARAKA". Baraka (dar rašoma Barakah) sufizme reiškia palaiminimus ir dvasinę jėgą, kurią pasiruošusiam priimti gali perduoti dvasinis mokytojas ar šventasis. Jos pasisemti taip pat galima šventose vietose, prie šventųjų kapų, šventyklose, olose kuriuose meditavo nušvitę jogai ar vienuoliai.

Atvykę pas mus turėtumėte pajausti baraką - ypatingą vietos energiją ir dvasią, nes mūsų Retritų Centras yra natūralioje gamtinėje jėgos vietoje, o palaiminimus, vedimą ir apsaugą šiai vietai kaip dvasiniam centrui nuolankiai gauname iš Gudri Šahi sufijų ordino ir Čišti sufijų ordino šventųjų.

Naujienlaiškio prenumerata 

Gaukite naujausią informaciją apie mūsų meditacijos, jogos ir terapinių grupių ar seminarų datas. Užsisakius naujienlaiškį gaunate teisę nemokamai 15 min konsultacijai. 

 
 
Start typing to see pages you are looking for.