Nemiga

Pradžia » Straipsniai » Nemiga

Nemigos gydymas ir streso įveika
holistiniais ir jogos terapijos metodais

Nemiga yra dažniausiai pasitaikantis miego sutrikimas. Paskaičiuota, kad nuo nemigos kenčia 20-40 % visų suaugusių žmonių.

Nors nemigos priežastimi gali būti kai kurios ligos (pvz. depresija, chroniškas skausmas), mitybos įpročiai ar netinkamas gyvenimo būdas, visgi dažniausiai nemigą sukelia įtampa bei nerimas, atsirandantys dėl streso.

Holistinė terapija siūlo eilę efektyvių priemonių, kaip nuraminti nervų sistemą, sumažinti streso poveikį ir įveikti nemigą natūraliais būdais. Pailgėja ne tik miego trukmė, bet pagerėja ir miego kokybė, pagrindinai dėl to, kad jogos terapija mažina įtampas kūne, o taip pat atstato hormoninę pusiausvyrą, ypač mažindama streso hormono kortizolio kiekį. Ypatingai svarbūs kovoje su nemiga ir stresu yra kvėpavimo terapijos pratimai (panaikina hiperventiliaciją, aktyvuoja parasimpatinę nervų sistemą, atsakingą už atsipalaidavimą), o taip pat įvairios relaksacijos, meditacinės, proto valdymo technikos.

Yra paskelbta nemažai mokslinių tyrimų, kurie rodo, kad holistinė jogos terapija yra labai efektyvi tiek gydant nemigą, tiek ir įveikiant stresą.

Štai tyrime, atliktame Gregg Jacobs iš Harvardo Medicinos Mokyklos buvo tirta 102 pacientai, kentę nuo chroniškos nemigos. Holistinis gydymas, kuris apėmė jogos terapiją ir kognityvinę elgesio terapiją davė reikšmingus teigiamus rezultatus. Visų dalyvių miegas pagerėjo, o 90 %  pažymėjo, kad sumažino arba visai atsisakė priklausomybės nuo vaistų. Po 6 mėn., papildomai ištyrus šiuos žmones, paaiškėjo, kad 90 %  tirtųjų miegas išliko pagerėjęs.

Dr. Lorenzo Cohen atliko tyrimą M.D. Anderson Onkologiniame Centre. 19 žmonių, sirgusių limfoma buvo pasiūlyta jogos programa, kuri įtraukė lengvus fizinius pratimus, kvėpavimo technikas, vizualizaciją ir meditaciją. Vos po kelių užsiėmimų tiriamieji pažymėjo greitesnį užmigimą, žymų miego pagerėjimą, o šalia to sumažėjusią depresiją, nuovargį, nerimą ir įkyrių minčių kiekį.

Individuali holistinės ir jogos terapijos programa nemigai ir stresui įveikti.
Registracija, paklausimai spalvotaslietus@gmail.com.


Apie naujas terapijos ir kitas grupes, seminarus pranešime el. paštu.
Užsisakę naujienlaiškį galėsite pasinaudoti nemokama 15-20 min konsultacija.

Naujienlaiškio prenumerata 

Gaukite naujausią informaciją apie mūsų meditacijos, jogos ir terapinių grupių ar seminarų datas. Užsisakius naujienlaiškį gaunate teisę nemokamai 15 min konsultacijai. 

 
 
Start typing to see pages you are looking for.