Aromaterapija

Pradžia » Paslaugos » Aromaterapija

"Kai buvau pakylėtas į dangų, pravirko dėl išsiskyrimo žemė. Kai vėl sugrįžau, mano prakaitas lašėjo ant žemės, toje vietoje išaugo raudona rožė. Todėl jei norėtumėte pajausti mano kvapą, uostykite raudoną rožę."
- Pranašas Mohamedas (Ramybė Jam)

SUFI DVASINĖ AROMATERAPIJA

SUFI DVASINĖ AROMATERAPIJA – tai tūkstantmečius skaičiuojanti tradicija aromatinių aliejų (juos tradiciškai vadina - Attar) taikymo gydymui ir dvasinėje praktikoje. Sakoma, kad Sufi aromaterapijos ištakas galima atsekti iki pat pranašo Saliamono, o nuorodų galima rasti Biblijoje, Toroje, Psalmėse ir Korane. Ši tradicija vystėsi senovės Egipte, Graikijoje, Persijoje, Arabijoje, Indijoje, o taipogi sąveikavo su Kinijos, Tibeto ir kitų Azijos regionų gydymo sistemomis.

Aromatiniai aliejai meditacijai

Aromatinių aliejų naudojimas gali pakelti meditaciją ir dvasinį gyvenimą į naują lygmenį. Tai vyksta dėl jų gebėjimo subtiliame lygyje keisti sąmonės būseną. Sufijai sako, kad „siela minta kvapu“. Kvapas gali tapti tiltu, kuris per meditaciją sujungia mūsų išorinę ego sąmonę su sielos ir dvasios lygmenimis. Prašviesėję Sufijų meistrai, nukeliavę į aukštas dvasines būsenas, jas prilygindavo aromatinių esencinių aliejų skleidžiamam nežemiško grožio aromatui. Kai kurie žymus Sufijai patys kurdavo kvapus, kurie jautrios sielos mokinį galėdavo kilstelėti į dvasines sferas. Dvasinėje praktikoje svarbios aromaterapinių aliejų savybės atverti širdį, pripildant ją dvasinės šviesos (Nur), stimuliuoti koncentraciją ir intuiciją, atverti ir balansuoti žmogaus energetinius centrus (čakras, jos sufizme vadinamos lataif). Sufijai tiki, kad jeigu naudojami tam tikri kvapai, mirusių Šventųjų ar Mokytojų sielos, o taip pat būtybės iš aukštesnių planų ateina ir padeda, ir atvirkščiai - blogi kvapai jas atbaido. Todėl sufizme yra įprasta naudoti specialius aromatinius aliejus meldžiantis ar medituojant.

Aromatinių aliejų naudojimas dvasinėse Sufijų praktikose yra taip pat paremtas žiniomis apie dvasinio augimo stoteles (Maqamat) ir dvasinių, psichinių bei kūno problemų, būdingų konkrečiai stotelei (išskyrus pačią aukščiausią, kurioje tokių problemų nebelieka) mažinimas (balansavimas) naudojant tam tikrus aromatinius aliejus ir jų mišinius. Stotelės yra šios: Maqam-e Nafs (Ego stotelė); Maqam-e Qalb (Širdies stotelė); Maqam-e Ruh (Grynosios dvasios Stotelė); Maqam-e Sirr (Dievo paslapčių stotelė); Maqam-e Qurb (Dieviško artumo stotelė); Maqam-e Wisaal (susijungimo su Dievu stotelė).

Renkama Sufi aromaterapijos grupė >>

Aromatiniai aliejai terapijai

Gydymas Sufi aromaterapija remiasi žymaus persų mokslininko ir daktaro Avicenos (Hakim Ibn Sina) dar vadinamo „Medicinos Princu“ prieš maždaug 1000 metų sukurta Unani medicinos sistema. Tai holistinė sistema, kurios tikslas subalansuoti protą, emocijas ir įvairius kūno organus pagal jų prigimtinį „temparamentą“ (Akhlat). Aromaterapijai šioje gydymo sistemoje buvo skiriamas svarbus vaidmuo. Buvo nustatytas kiekvieno augalo prigimtinis temperamentas pagal pagrindines karščio, šalčio, drėgnumo ir sausumo charakteristikas, o to augalo esencinis aliejus panaudojamas ligos, kuri buvo matoma kaip nukrypimo nuo balanso pasekmė, gydymui, gražinant sistemą į balansą. Šis gydymo metodas yra visų pirma medicina sielai, širdžiai, nes pagal Avicena, visos žmogaus kūrybinės ir kitos potencijos slypi širdyje. Joje taip pat slypi ir mūsų emociniai blokai ir visų ligų bei problemų šaknys.

Aromatiniai aliejai kaip tik ir padeda atverti širdį ir harmonizuoti sistemą jos šaltinyje. Laikoma, kad dvasinė realybė dominuoja ir valdo fizinę-materialią. Todėl gydymas aromaterapija nėra įprastas konkretaus organo gydymas, bet greičiau tai yra harmonizavimas dvasiniame lygyje, o tai automatiškai paveikia ir psichofizinius procesus.

Kokie aromatiniai aliejai naudojami

Kiekvienas aromaterapinis aliejus turi tam tikras fizines savybes. Pavyzdžiui, kai kurie aliejai yra puikūs antiseptikai ir juos galima naudoti žaizdų dezinfekavimui, ar odos grybeliui gydyti. Tačiau Sufi aromaterapija eina toliau nei vien fizinis esencinių aliejų panaudojimas. Yra laikoma, kad kiekviena būtybė, kiekvienas augalas turi savo sielą (Ruh). Veikiant aromatiniam aliejui augalo siela daro poveikį žmogaus sielai labai subtiliame lygyje. Todėl yra labai svarbu, kad augalo esencinis aliejus perimtų ne tik augalo fizines savybes, kurios beje esenciniame aliejuje yra sustiprintos tūkstančius kartų, bet kad jame gyva būtų ir augalo esencija-siela.

Todėl yra laikoma, kad yra geri tik tam tikri esencinių aliejų gavimo būdai, kurie nesunaikina augalo Ruh. Visi aromaterapiniai aliejai, išgauti ar skiedžiami naudojant alkoholį, o taip pat tam tikras chemines sintetines medžiagas, kurios šiuo metu dažniausiai naudojamos aromaterapijos pramonėje, neturėtų būti naudojami dvasinėje aromaterapijoje. Sufi aromaterapijoje naudojami aliejai gaunami tik tokiais natūraliais būdais kaip – distiliacija garais, enflioražas (enfleurage), ekstrakcija centrifuguojant, hidraulinis spaudimas. Esencinio aliejaus kaina labai priklauso nuo išgavimo proceso ir paties augalo. Pavyzdžiui tam, kad pagaminti 1 kg. pirmo spaudimo rožių aliejaus reikia apie 18000 kg. rožių žiedlapių. Tokio aliejaus 1 kg. kaina būtų apie 14000 JAV dolerių. Rinkoje parduodamų Atarų kokybė ir kaina labai skiriasi, nors pavadinimai gali būti tie patys. Nepatyręs žmogus gali nusipirkti ir nekokybiškus esencinius aliejus. Mes juos perkame iš Sufistinių šaltinių, nes jie garsėja savo patikimumu (Sufizmas remiasi aukštu moraliniu kodeksu).

Kaip naudoti esencinius aliejus

NAUDOJIMAS MEDITACIJOJE. Kadangi poveikį daro pats kvapas ir aliejaus poveikis per odą, stipriausias efektas pasiekiamas esencinį aliejų tepant ant odos, energetinių centrų (čakrų) srityje, ypač tarp antakių ir ant krūtinės centro (atitinkamai 6 ir 5 čakros pagal jogos sistemą), ir taip pat uostant patį kvapą. Sinerginis poveikis gaunamas atitinkamą esencinį aliejų derinant su jo vibraciją atitinkančia mantra (sufinis terminas - vazifa). 

TERAPINIS NAUDOJIMAS. Jis priklauso nuo problemos, kurią norime gydyti. Vienas iš dažniausiai taikomų tradicinių metodų - suvilgyti esenciniu aliejumi žirnio dydžio vatos gabalėlį ir dėti jį į dešinės ausies rėvą, kuri yra tiesiai virš ausies kanalo (žr. paveiksliuką). Vatą galima laikyti keletą valandų. Šiame taške susipina penki nervai ir aliejaus poveikis per juos perduodamas tiesiogiai nervų sistemai. Kiti paplitę būdai yra tepti aliejumi ausis (jose daug aktyvių taškų), taip pat tepti energetinių centrų sritis, pulso vietas, uostyti patį kvapą.

KVEPALAI. Dauguma šių esencinių aromatinių aliejų yra labai patrauklaus, išskirtinio, dažnai labai egzotiško kvapo. Kvapų spektras apima ir sunkius, gilius, žemiškus kvapus, o taip pat ir jausmingus, dominuojančius, relaksuojančius, žaismingus, vasariškus, efemeriškus... Aromatinį aliejų galima užlašinti ant riešo, patrinti riešus vieną į kitą, tada riešais patepti kaklą, švelniai perbraukti per rūbus. Aromatas paprastai laikosi ilgiau nei purškiamų kvepalų, padarytų spiritiniu pagrindu.

NAUDOJIMAS SMILKYMUI. Užlašinti kelis aliejaus lašus ant savaime degančios anglies (self-igniting charcoal) tabletės ir uždegti. Toks natūralus smilkalas kvapą skleis apie 20-30 min.

Sufi Esenciniai aliejai meditacijai, psichinei sveikatai, kvėpinimuisi

Mūsų Esenciniai aliejai Atarai yra pagaminti pagal senovines formules. Dažniausiai juos sudaro mišinys koncentruotų augalinių esencinių aliejų ar dervų ir bazinio aliejaus. Tokius aromatinius aliejus vyrai ir moterys Rytų šalyse naudojo šimtmečius, kurdami aplink save tam tikrą subtilią aurą: ramybės, didingumo, paslapties, valdingumo, jausmingumo, patikimumo... Rytų šalyse kvapai nėra skirstomi į vyriškus ir moteriškus, bet greičiau juos renkamasi pagal progą ar tą būseną kurią siekiama sukurti savyje ar aplinkiniuose.

Kai kurie kvapai tik pauosčius gali nepatikti, tačiau po kurio laiko, ypač kai aromatinis aliejus, užteptas ant kūno, sureaguoja su kūno chemija, jis netikėtai gali atsiskleisti visai kitaip. Stipriausiai ir subtiliausiai Ataro poveikis yra patiriamas per meditaciją.

Maqam-e Nafs (Ego stotelė);
Maqam-e Qalb (Širdies stotelė);
Maqam-e Ruh (Grynosios dvasios Stotelė);
Maqam-e Sirr (Dievo paslapčių stotelė);
Maqam-e Qurb (Dieviško artumo stotelė).

Šie penki aukščiau išvardinti kvapai buvo sukurti Sufijų meistro Hakim Chishti ir visų pirma skirti meditacijai, ar kitai dvasinei praktikai. Jie padeda balansuoti tam tikroje dvasinio augimo stotelėje esančio mokinio psichofizinę būseną, o taip pat patirti tos stotelės dvasinę erdvę.

Jannat-al-Ferdous. Tai senovinis mišinys, sukurtas Sufijų mistiko, pagal kvapą, kurį jis jautė maldoje, pakilęs ir priartėjęs prie Dievo Sosto. Pavadinimas reiškia – „Vartai į Aukščiausiąjį Dangų“.

Chna. Indijoje dvasinėje praktikoje dažnai vartojamas mišinys, kurio pagrindinis komponentas Chna žiedų esencinis aliejus. Manoma, kad jis gali apsaugoti, atbaidyti piktas dvasias, džinus. Atpalaiduojantis, šildantis, atveria psichines galias ir širdį, didina dvasinį pasišventimą. Šį kvapą labai vertino Sufijų mistikai ir šventieji.

Gulab. Indiškų rožių kvapas. Rožė sufijams yra Dieviškos meilės simbolis ir todėl ji laikoma kvapų karaliene. Sufijai mano, kad pirmiausiai Dievas sukūrė pranašų ir šventųjų sielas. Jos spinduliavo tokią stiprią meilės energiją, kad pasklido neapsakomo grožio ir subtilumo kvapas. Tai buvo rožių kvapas. Rožių Ataras meditacijoje atveria širdį, pripildo ją meile, mistine ekstaze ir pakilėja sąmonę į dvasines aukštumas. Šis kvapas vėsinantis ir turi antidepresinį poveikį, taip pat padeda esant širdies neurozėms, tachikardijai, pašalina nerimą, nervinę įtampą, gerina atmintį.

Tuniso Gintaras. Jis yra tarsi priešybė rožės kvapui ir dažnai vadinamas „kvapų karaliumi“. Šildantis, aktyvuojantis gyvybines energijas, suteikiantis pasitikėjimo, galios ir vidinio komforto pojūtį. Padeda įveikti išsekimo sukeltus nerimą ir depresiją.

Tuniso Jazminas. Šį Atarą ypatingai vertino Turkijos Mevlevi ordino sufijai (besisukantys dervišai). Slogią ar depresinę būseną išsklaidantis ir labai pakilėjantis kvapas. Stiprina ir vėsina nervų sistemą, pašalina baimę, pesimizmą, padidina pasitikėjimą savimi.

Tuniso Patchouli. Padeda meditacijoje dėl savybės fokusuoti ir koncentruoti protą. Gilus ir įžeminantis kvapas. Jis slopina baimę, stimuliuoja pasitikėjimo savimi jausmą, o tai pat yra žinomas kaip afrodiziakas: sustiprina jausmingumą, laikoma, kad gydo nuo emocinio šaltumo ir impotencijos.

Indiškas Patchouli. Indijoje dažnai naudojamas dvasinėje praktikoje, jo kvapą galima pajusti prie šventųjų kapų. Suteikia pojūtį tarsi būtum užlietas dieviškos galybės ir šviesos.

Mysore Sandalmedis. Ypatingai prabangus esencinis aliejus, dėl savo kvapo laikomas vienu iš subtiliausiu dalykų žemėje ir vadinamas Rytų „skystuoju auksu“. Jis nuramina aisras, prisirišimus ir pojūčius, subalansuoja protą ir todėl ypatingai tinka tylos meditacijai ir kontempliacijai. Ramina nervų sistemą, šalina nemigą, nerimą, depresiją.

Frankincense. Šventu laikomas ir tūkstantmečius religiniuose ritualuose ir dvasinėse praktikose naudotas kvapas. Manoma, kad jis apvalo tiek žmogaus, tiek ir patalpos aurą nuo „blogos energijos“, centruoja ir balansuoja protą, stiprina dvasinę energiją. Šalina nemigą, naktines baimes, greitai išveda iš nervinio išsekimo ir depresinės būklės, pakelia bendrą organizmo tonusą.

Tuniso Mira. Šio mišinio pagrindas yra miros esencinis aliejus. Mira kaip ir Frankincense nuo senovės buvo naudojama dvasinėse praktikose ir dar vadinama pranašų kvapu. Meditacijoje jos poveikis yra apvalantis, atgaivinantis, pakilėjantis. Stimuliuoja, energizuoja tiek proto, tiek ir emocinius centrus. Laikoma, kad gydo emocines širdies žaizdas.

Antistresinis-vėsinantis. Senovinis Unani medicinos mišinys prieš nemigą ir nerimą, taip pat skirtas dėl vidinio karščio pertekliaus atsiradusio galvos skausmo ar migrenos įveikai. Dominuoja rožės ir Afrikinės žibuoklės esenciniai aliejai.

Antistresinis-šildantis. Šis mišinys tradicinėje Sufi aromaterapijoje vadinamas Shafayat. Jo sudėtyje dominuoja gintaras, frankincense ir muskusas. Jis atgaivina protą skatindamas pozityvias mintis, suteikia pasitikėjimą savimi ir vidinį balansą. Labai padeda  esant letarginei ar depresinei būsenai, trūkstant motyvacijos ir energijos, o taip pat kai kankina blogos, įkyrios mintys. Panaudojus prieš meditaciją, tampa lengviau susikoncentruoti, padeda apsivalyti nuo prieš tai buvusių būsenų šleifo, kuris šiaip yra dažniausia kliūtis meditacijoje.

Sumatros Vetiver. Labai unikalus, mistiškas, gilus aromatas, net kiek svaiginantis. Primena žemės ir dūmo kvapus. Tik pauosčius gali nepatikti, bet, užtepus ant odos, po 5 min netikėtai atsiskleidžia. Labai įžeminantis, neutralizuoja pyktį, isteriją, neurotišką elgesį. Padeda nuo fizinio ar psichinio išsekimo, nemigos.

Nur. Pavadinimas išvertus iš Arabų kalbos reiškia – „Dieviška šviesa“. Išsklaido liūdesį, skatina optimizmą, įžiebia „šviesą akyse“.

Safia. Mišinio pavadinimas Safia reiškia – amžina moters išmintis. Naudojant šį kvapą patiriamas vidinis džiaugsmas, pasitenkinimas, taikumas. Aplinkiniams kvapas asocijuojasi su paslaptingumu, mistiškumu. Mėnulio energijos kvapas.

Medinos Muskusas. Pulsuojantis ir intensyvus muskusas su stipria citrusine nata. Saulės energijos valdomas kvapas. Stiprina nervų sistemą, didina vidinį pasitikėjimą, aktyvuoja gyvybinę energiją, skatina džiaugtis gyvenimo malonumais, veikia kaip afrodiziakas.

Indiškas Muskusas. Pasižymi labai pilnu net dramatišku aromatu, labai rytietiškas, egzotiškas ir charizmatiškas. Gilūs medžio tonai jungiasi su prieskonių kvapais ir skorpiono įkandimo saldumu. Skatina jausmingumą, aktyvuoja tris apatines čakras. Padeda esant baimėms ir emociniam šaltumui.

Egipto Muskusas. Lengvas, šviesus ir pakylėjantis muskuso kvapas. Padeda atsiverti gyvenimui, gelbsti nuo depresinės būsenos. Atveria antrą čakrą, stimulioja jausmingumą ir seksualumą. 

Gardenija. Elegantiškas, spinduliuojantis tyrumą kvapas valdomas Veneros. Mokslininkai nustatė, kad jis puikiai gali atstoti migdomuosius ir raminančius vaistus, stimuliuodamas neurotransmiterio GABA išskyrimą.

Lotosas. Šis kvapas skatina tai ką rytuose simbolizuoja lotosas - proto tyrumą ir dvasingumą.

Šerif. Šis ataras pasižymi prislopintais medžio, dūmo ir rytietiškų prieskonių kvapais. Spinduliuoja vyrišką energiją, įžeminantis ir jausmingas mėnulio valdomas kvapas.

Kuš. Karštį ir energiją stimuliojantis kvapas. Suteikia pasitikėjimo ir vidinės jėgos.

Ąžuolo samanos. Kvapas gaunamas iš grybus primenančių samanų, augančių ant ąžuolo šakų. Sunkus, žemiškas kvapas, tinkantis kai reikia įsižeminti ar nuraminti pyktį. Puikus bazinis ir stabilizuojantis kvapas, maišant su kitais lengvesniais.

Neroli. Šis esencinis aliejus yra išgaunamas iš apelsinmedžio žiedų. Jis padeda esant depresijai, nerimui, nemigai. Pakelia nuotaiką, nuramina stresą. Puikiai nuramina ir stabilizuoja prieš stresą keliantį įvykį (svarbų pokalbį, egzaminą ir pan.). Stiprina imunitetą.

Meksikietiška citrina. Šalina išsekimą, protinį nuovargį, galvos svaigimą, nervingumą ir įtampą, didina koncentraciją, pakelia nuotaiką ir išsklaido neigiamas emocijas.

Tuniso Naim. Šis kvapas buvo mėgiamas Arabijos princų ir karalių. Jis spinduliuoja patikimumą ir galią. Labai atgaivina ir gerai nuteikia. Sukuria proto būseną, kuri asocijuojasi su prabanga, pasimėgavimu, subtilumu.

Mėlynasis Nilas. Unikalus ir patraukiantis kvapas. Gaivus kaip pirmieji lietaus lašai. Dominuojantys jazminas ir lotosas pakylėja ir atgaivina širdį ir protą.

Egipto Shalimar. Sakoma, kad Egipto Imperatorius pasodino sode visas gėles, kurios buvo manoma auga rojuje ir pavadino jį Shalimar. Kvapas labai daugiasluoksnis, elegantiškas, romantiškas ir šiltas. Veneros energija padeda esant emociniam šaltumui ar negebėjimui jausti pasitenkinimo gyvenimu.

Baltasis Opiumas. Šį retų aromatinių aliejų mišinį dar vadina „kvapu įsimylėjeliams“. Kaip ir Egipto Shalimar yra valdomas Veneros.

Sudano Juodoji Rožė. Gotikinis rožės kvapas, labai žemiškas ir kartu elegantiškas, jausmingas, atveriantis širdį. Tarsi jungtis tarp žemės ir dangaus. Ypatingas patyrimas pasiekiamas, naudojant šį kvapą meditacijoje.

Afrikos Žibuoklė. Šį atarą labai aukštai vertino Avicena. Labai gaivus tarsi azūrinis dangus ir kartu gilus tarsi vandenyno gelmės kvapas. Vėsinantis ir drėgnas, jis kelia savivertę, skatina atsipalaidavimą ir padeda esant miego sutrikimams.

Lavanda. Šis mišinys, kuriame dominuoja lavanda yra geras nervų sistemos reguliatorius. Padeda esant psichosomatinėms problemoms: astmai, virškinimo sutrikimams, pykinimui, migrenai. Jis ramina, padeda nuo nemigos.

Pakalnutė. Labai gaivus kvapas, nuvijantis liūdesį ir depresiją, skatina optimizmą. Ypač patartinas vyresnio amžiaus žmonėms.

Vanilė. Mišinys, kuriame dominuoja vanilė. Kvapas nepanašus į saldainių ar ledų vanilę, bet yra brandus, subtilus ir gilus. Šiltas, raminantis, padeda esant baimėms, emocinėms nuoskaudoms. Yra tarsi balzamas sielai.

Baltasis OUD. Prabangus kvapas. anot sufijų jis labiausiai primeną kvapą, tvyrantį Rojuje. Atšviežina protą. Naikina neurozes, baimę. Atgaivina gyvybinę energiją, sužadina jausmus, gražina gyvenimo džiaugsmą, meditacijoje pakylėja ir balansuoja.

Juodasis OUD. Minkštas, gilus, barchatinis kvapas. Ramina, balansuoja protą, atpalaiduoja nervų sistemą. Meditacijoje įžemina, gražina į būseną “čia ir dabar” suteikdama jai gylį.

Azym. Stiprus rytietiškas kvapas. Harmoningai dera dvi pagrindinės natos - Motiniška raminanti, sušildanti, priglaudžianti, suteikianti saugumą ir Tėviška - pakylėjanti, suteikianti kryptį.

Puškaro rožė. Labai lengvas kvapas spinduliuojantis dvasingumą ir teikiantis atgaivą sielai. Nepamainomas meditacijoje.

Nirana. Atpalaiduojantis kvapas. Atveria pojūčius, atpalaiduoja emocinius blokus, skatina organizmą išskirti laimės hormonus. Vienas geriausių pasirinkimų streso ir nerimo įveikai. Taipogi padeda įveikti nemigą, mažina migreną ir galvos skausmus.

Persiška lelija. Lengvas, šviesus, efemeriškas kvapas. Šalina depresiją ir nerimą, praplečia protą, padaro jį plastišku. Aktyvina psichinius ir ekstrasensorinius gebėjimus.

Gintaras/Sandalas/Šafranas. Stiprus, dvasiškai įkrautas kvapas. Naikina prisirišimus prie pasaulio tuštybių, disciplinuoja, palaiko tapas (dvasinės praktikos ugnį). Balansuoja, akryvuoja AJNA čakrą, padeda neutralaus stebėjimo, vidinės tuštumos, Puruša-Prakriti meditacijose.

Madžmua. Mistiškas, pulsuojantis energija kvapas. Ramina, mažina stresą ir nerimą, padeda koncentruoti protą, įžemina, balansuoja ir tuo pat metu energetiškai perkrauna, šalina nuovargį, atjaunina, atgaivina.

Atarų sudėtis: 100% natūralūs aliejai išgauti tradiciniais, natūraliais būdais, nenaudojant alkoholio ar sintetinių cheminių medžiagų. Ataro  pavadinimas (pavyzdžiui Tuniso Gintaras) dažniausiai nurodo dominuojantį ingredientą (šiuo atveju gintarą), kiti mišinio aliejai skirti padaryti kvapą subtilesniu, o jo poveikį daugiaplaniu.

Mūsų esencinius aliejus Atarus galima išbandyti, gauti konsultaciją dėl naudojimo ir įsigyti atvykus į mūsų Holistinį centrą, iš anksto susitarus dėl laiko (kontaktai).

Naujienlaiškio prenumerata 

Gaukite naujausią informaciją apie mūsų meditacijos, jogos ir terapinių grupių ar seminarų datas. Užsisakius naujienlaiškį gaunate teisę nemokamai 15 min konsultacijai. 

 
 
Start typing to see pages you are looking for.