Individualios jogos pamokos

Pradžia » Paslaugos » Individualios jogos pamokos

"Nesvarbu ar tu esi ligotas ar nusilpęs, jaunas ar senas ar net labai senas, tu gali pasisemti iš jogos, jeigu praktikuosi uoliai" - Hatha Joga Pradipika

Integralinė ir terapinė joga

Privačios jogos pamokos

Tradiciškai jogos buvo mokomasi individualiai. Jogos mokytojas (guru) apmokymą ir praktikas pritaikydavo mokiniui asmeniškai, priklausomai nuo mokinio gebėjimų ir savybių.

Šiais laikais paplito grupiniai jogos užsiėmimai, kurie visgi turi kai kurių svarbių trūkumų. Žmonės, kurie anksčiau nėra užsiiminėję joga, atėję į grupinius jogos užsiėmimus dažnai susiduria su tokiomis problemomis:

  • sunku priimti didelį naujos informacijos kiekį, nėra galimybės gauti atsakymus į visus iškylančius klausimus;
  • jogos instruktorius neturi galimybės pataisyti kiekvieno atėjusiojo klaidas, todėl dažnai nuo pat pradžių įgaunami neteisingi įgūdžiai, kuriuos paskui sunku pakeisti;
  • nėra atsižvelgiama į individualias praktikuojančiojo savybes (lankstumą, sveikatos problemas, kūno sudėjimą ir pan.) todėl iškyla pavojus, kad jogos užsiėmimai gali pakenkti;
  • norint neatsilikti nuo grupės, jogos pratimai daromi per jėgą, patiriama įtampa ir skausmas;
  • dėl individualaus tempo neatitikimo, užsiėmimai atrodo per lėti, nuobodūs, sukeliantys mieguistumą;
  • negalint kai kurių pratimų atlikti teisingai ar taip gerai kaip kiti, patiriamas nepasitenkinimas arba nepilnavertiškumo pojūtis;
  • nėra gaunamas asmeninis dėmesys ir palaikymas.

Individualių jogos užsiėmimų metu besimokantis nepatiria tokių sunkumų. Individualus apmokymas ne tiktai leidžia išmokti tikslaus jogos praktikų atlikimo ir įgyti gerus pagrindus, bet ir pats mokymasis yra greitesnis ir efektyvesnis nei grupinių užsiėmimų metu. Jau po 3-4 užsiėmimų žmogus išmoksta pilną bazinio lygio jogos praktikų kompleksą (įeina dinaminiai pratimai, asanos, kvėpavimo pratimai, relaksacija), kurį gali sėkmingai praktikuoti namuose savarankiškai.

Ką man gali duoti jogos praktikavimas?

Joga nėra sportas dėl rezultatų ir nepriklauso "menas menui" kategorijai. Joga visų pirma yra galingas įrankis, kurio pagalba galima pasiekti teigiamų pokyčių savo gyvenimo visuose lygiuose - tiek fiziniame, tiek psichologiniame, tiek ir dvasiniame. Jogos užsiėmimai stabilizuoja emocinę būseną, padeda tvarkytis su stresu, įvaldyti protą ir kūną, jaunina organizmą, suteikia jėgų, energijos, bei padeda psichosomatinių susirgimų atveju.

Joga yra efektyvi daugelio ligų gydyme. Moksliniais tyrimais patvirtintas jogos terapijos poveikis trumpai pateiktas čia.

Kuo ypatingos jūsų privačios jogos pamokos?

Kiekvieną individualų jogos užsiėmimą mes pritaikome pagal Jūsų poreikius. Parenkame dinaminius jogos pratimus, jogos asanas, pranajamą, relaksacines ir meditacines praktikas atsižvelgdami į Jūsų fizinį stovį, gyvenimo būdą, streso lygį, bei tikslus, kuriuos norite pasiekti savo gyvenime.

Privačių jogos pamokų metu mokome pratimų, aiškindami jų poveikį, privalumus, atlikimo niuansus, pataisydami klaidas. Esant poreikiui, pavyzdžiui, jeigu pratimą atlikti sunku dėl nepakankamo lankstumo, pasiūlome supaprastintus pratimo variantus arba palengvinančias priemones (pagalvėles, diržą, specialius jogos blokelius). Didelį dėmesį skiriame saugiam ir laipsniškam jogos praktikų įsisavinimui, kad jų atlikimas nesukeltų skausmo ar nemalonių pojūčių, bet teiktų energiją, malonumą ir žvalumą. Būtent pasitenkinimo, energingumo ir žvalumo pojūtis, jaučiamas pasibaigus užsiėmimui, yra geriausias rodiklis, kad praktika buvo parinkta ir atliekama teisingai.

Privačių jogos pamokų metu labai svarbus yra abipusis ryšys tarp mokytojo ir mokinio. Jūs visada turėsite galimybę išsakyti savo pastabas, abejones, pasidalinti tuo, kas Jums tinka ir ko nenorėtumete daryti. Jūs būsite skatinamas jausti savo kūną, jo poreikius, pastebėti įtampas ir švelniai jas išsklaidyti. Atviras, atsipalaidavimą ir tobulėjimą skatinantis emocinis fonas, bei sąmoningumas ir dėmesingumas jogos pratimų atlikimo metu, yra labai svarbūs tam, kad jogos praktika teiktų pasitenkinimą ir gerą savijautą.

Atsižvelgdami į Jūsų poreikius ir gyvenimo stilių, pasiūlysime jogos programą individualiai praktikai namuose.

Ar geriau lankyti jogos grupes ar gauti privačias jogos pamokas?

Mes manome, kad privačios jogos pamokos yra geriau, nes praktikos pritaikomos asmeniškai, atsižvelgiant į konkretaus žmogaus savybes ir poreikius. Grupinių užsiėmimų metu jogos mokytojas neturi tokių galimybių. Ypač asmeninis apmokymas yra aktualus, jeigu žmogus turi sveikatos sutrikimų ir nori juos gydyti jogos terapijos metodais. Pavyzdžiui, nemažai jogos mokytojų grupinių užsiėmimų metu "stato" visus dalyvius ant galvos, tačiau ši poza gali pakenkti žmonėms su kraujospūdžio, regos sutrikimais, o taip pat turinčių problemų kaklo slanksteliuose, todėl šiems žmonėms reikėtų parinkti alternatyvias, nekenksmingas jogos asanas. Yra ir nemažai kitų jogos pozų, bei kvėpavimo pratimų, kurių mokymas reikalauja individualaus priėjimo. Praktikuojant jogą, labai svarbu laikytis principo - nepakenkti savo fizinei ar psichinei sveikatai.

Trukmė

1 žmogui

2 žmonėms,
kaina žmogui

3 žmonių grupei,
kaina žmogui

1 val.

€ 50

€ 30

€ 25

1 val. 15 min.

€ 60

€ 35

€ 27

1 val. 30 min.

€ 65

€ 40

€ 30

Nuolaidos dydis žmogui, užsakant
7 užsiėmimus

€ 5

€ 5

€ 5

Kaip užsirašyti į individualias jogos pamokas ar grupinius užsiėmimus?

Parašykite mums terapija@holi.lt arba užpildykite paklausimo formą puslapyje Kontaktai.
Apie neatvykimą paskirtu laiku būtina pranešti iš anksto terapija@holi.lt arba skambinti tel. +370 698 05831.

Naujienlaiškio prenumerata 

Gaukite naujausią informaciją apie mūsų meditacijos, jogos ir terapinių grupių ar seminarų datas. Užsisakius naujienlaiškį gaunate teisę nemokamai 15 min konsultacijai. 

 
 
Start typing to see pages you are looking for.