Cigunas

Pradžia » Paslaugos » Cigunas

Džun Juan Cigunas

Džun Juan cigunas – tai paprastas mokslas apie gyvenimą.
Mintang Xu

Džun Juan cigunas - labai sena iš Kinijos kilusi meditacijos ir sveikatingumo mokymo sistema. Džun Juan – Vidurio Kinijos lyguma – geografinis pavadinimas vietovės, kur daugiau nei prieš 7 tūkstančius metų prasidėjo cigun mokymas. Kažkada taip vadinosi labai didelė provincija centrinėje Kinijoje, ChuanChe upės rajone. Upės, žinomos kaip Geltonoji upė dėl savo geltonos spalvos vandens. Prieš tūkstančius metų šios upės pakrantėse kūrėsi senosios kinų gyvenvietės ir būtent ši vietovė vadinama kinų tautos ir kultūros lopšiu. Lyguma apsupta aukštais kalnais su daugybe uolų. Sunkiausiai pasiekiamose vietose buvo statomos šventyklos ir vienuolynai. Būtent toje kalnuotoje vietovėje ir atsirado Džun Juan ciguno mokymo sistema.

Džun Juan cigunas labai plati, tačiau vientisa sistema. Ji aprėpia visas Žmogaus būties puses – mokymą, gabumų ugdymą, savireguliaciją, sveikatingumą, gydymą, o taip pat Visatos sandaros ir vystymosi filosofiją, ir Žmogų, kaip šios Visatos dalelę.

Džun reiškia “vidurinis kelias“, “laikytis vidurio“. Jei kiekvienas iš mūsų esame Visatos dalis, tai pažindami, ugdydami, tobulindami save, mes galime surasti savo vietą, suprasti savo uždavinius ir tikslus. Filosofine prasme “Džun“ - tai “aukso viduriukas“. Taigi mūsų emocijos neturėtų būti perdėtai stiprus pyktis, džiaugsmas, susižavėjimas ar nuoskaudos. Visko turėtų būti saikingai: ne per daug, bet ir ne per mažai.

Juan – pradžia, šaltinis. Ten sukaupta visa informacija apie mus pačius nuo pat gimimo iki mirties - tai lyg žmogaus gyvenimo kodas.

Tam kad gyventume ilgai ir gyvenimas būtų kokybiškas, mes turime būti sveiki, geros nuotaikos ir stabilios dvasinės būsenos. Tai padeda mums džiaugtis gyvenimu, jausti malonumą, kad esame “čia ir dabar“, būti laimingiems dabartyje ir kurti savo ateitį. Štai todėl mes turime ugdyti savo fizinį kūną, energetinę sistemą bei dvasią.

Mūsų fizinis kūnas, energetinė sistema bei dvasinė būsena yra tarpusavyje susiję. Jei esame blogos nuotaikos, nuliūdę ar nusivylę, mums nieko nesinori daryti, neužtenka jėgų atlikti paprastus fizinius veiksmus. O kai nuotaika puiki, džiaugiamės, esame laimingi, atsiranda tiek jėgų, kad galėtume “kalnus nuversti“. Taip mūsų emocijos ir dvasia veikia mūsų energiją.

Energijos lygis daro įtaką fiziniam kūnui ir dvasiai. Kai daug energijos, mes jaučiamės budrūs, aktyvūs, kupini jėgų. Energetiniai kanalai tuo metu atviri ir jais teka energija. Tai leidžia mums aiškiai mąstyti, didina kūrybiškumą, harmonizuoja emocijas bei dvasinę būseną. Visa tai veikia kaip jaunystės ir ilgaamžiškumo eliksyras. Pastebimai gerėja sveikata, stiprėja imunitetas, todėl mažiau sergama peršalimo ligomis, gripu ir kitomis ligomis. Kai energijos mažai – organizmo atsparumas silpnėja ir susirgti labai lengva. Energijos trūkumas silpnina atmintį, lėtina reakciją ir mažina kūrybiškumą.

Cigun kinų kalboje rašomas dviem hieroglifais – Ci ir Gun. Analogų europiečių kalbose jiems nėra.

Kinų kalboje Ci – tai energija, kuri yra kiekviename Visatos taške. Ci - vidinė ir išorinė, žmogaus ir Kosmoso energija. Yra Ci, kurią žmogus turi jau gimdamas, ir Ci, kurią gali gauti iš aplinkos, kaupti organizme ar jos netekti.

Gun – tai veiksmas ar darbas, kurį reikia atlikti, kad išmoktume valdyti energiją.
Išvertus hieroglifus Cigun – tai energijos naudojimo menas: paimti energiją iš aplinkos, ją pakeisti savyje į teigiamą energiją ir atiduoti aplinkai. Plačiąją prasme Cigun – tai geros savijautos ir sveikatos palaikymo menas, mokslas, filosofija, mąstysena, tai pasikeitimas energetine informacija su aplinkiniu pasauliu ir bendravimas su visa Visata.

Ciguno mokymo šaknys siekia Geltonojo imperatoriaus Chuandi valdymo laikus. Žinomos įvairių krypčių Ciguno mokyklos, priklausomai nuo jų tikslų ir praktikų būdų. Džun Juan cigunas - viena iš jų. Tai - pati seniausia iš šiandien žinomų praktikų ir priklausanti aukščiausiam lygiui. Ši mokymo sistema buvo naudojama centrinėje Kinijoje dar prieš atsirandant pasaulinėms religijoms. Džun Juan cigun nepriklauso jokiai religinei krypčiai, todėl ją gali praktikuoti bet kurio tikėjimo žmonės.

Ši praktika padeda žmogui keistis ir tobulėti šiame gyvenime, jo paties pastangų ir darbo praktikų metu dėka. Kiekvienas einantis šiuo keliu gali išsikelti sau tikslus ir užduotis. Užsiėmimai nereikalauja ypatingos dietos, specifinio gyvenimo būdo ar darbo. Pratimai ir meditacijos tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Pirmiausiai kiekvienas mokosi pažinti save, savo galimybes: kas mes esame, kur einame. Tuo pačiu susipažįstame su visuma, kurioje randasi žmogus, gyvenantis šiame pasaulyje - čia ir dabar – jo pradžią ( iki “čia ir dabar“) ir ateitį (tai kas bus po “čia ir dabar“).

Todėl Džun Juan cigun - paprastas mokslas apie gyvenimą. Plačiąja gyvenimo ir gyvybės formų prasme – nuo mikropasaulio (kristalų, atskirų ląstelių, mikroorganizmų) iki makropasaulio (ištisos ekosistemos, planetos, galaktikos) ir, žinoma, žmogaus, kaip dalelės sudėtingoje spalvotoje mozaikoje.

Mano vardas Baiba Bieza.
Esu sertifikuota Džun Juan cigun I ir II pakopos instruktorė. Nuo 2007 m. esu asmeninė cigun Meistro Mintang Xu mokinė. 2006 ir 2007 metais dalyvavau intensyviuose mokymuose Šaoline (Kinija).
Ciguno praktika padėjo man pažinti vidinę jėgą ir pakeisti savo gyvenimą.
Nuo 2008 m. vidurio gyvenu Lietuvoje, Vilniuje.

Džun Juan cigun I pakopoje mokomės atsipalaiduoti, sukaupti energiją ir sustiprinti mūsų gyvybinę jėgą. Kaupdami energiją ir gerindami energijos kokybę, mes išsivaduojame nuo ligų. Tuo pačiu pageriname savo sveikatą ir prailginame gyvenimą. I pakopos užsiėmimai padeda normalizuoti energijos tekėjimą energetiniais kanalais, sustiprina mūsų kūną bei pagerina jo funkcionavimą.

II pakopa - dirbame su antru energetiniu centru (krūtinėje) - ten mūsų sielos jėga, emocijų stabilumas, meilės, laimės jausmas. Papildomai mokomės kvėpuoti per odą (išvystome odos jautrumą, galimybes), pradedam vystyti centrinį energijos kanalą. Sužinome apie mūsų organus, jų ryšį su mūsų emocijomis, mokomės dirbti energetiškai su organais, gydyti juos ir nustatyti teisingą energetinį ryšį tarp jų.

Pirmos ir antros pakopos apmokymai žmogui suteikia sveikatingumo metodų ir būdų, emocinės būsenos pagerinimo, mąstymo ir kūrybinių procesų stimuliavimo kompleksą. Praktikuojantis šų pakopų pratimus mokosi būti harmonijoje su aplinka, rasti ir naudoti paslėptas organizmo galimybes.

Džun Juan cigun praktika prasideda nuo I pakopos, apmokymo trukmė 15 val. Po apmokymo išduodamas I pakopos baigimo sertifikatas. Praktikuoti grupėje galima baigus Džun Juan cigun I pakopos apmokymą.

Taip pat pravedu individualius Džun Juan cigun I, II ir III pakopos apmokymus ir užsiėmimus.
Užsiėmimus vedu lietuvių, anglų, rusų ir latvių kalbomis.

Džun Juan cigun I pakopos naujų grupių apmokymai vyksta reguliariai. Apmokymo kaina (15 val) – € 180. Pirmo užsiėmimo metu (3 valandos) galite nemokamai dalyvauti ir susipažinti su cigun praktika. Mokėti reikia tik nuo antro užsiėmimo.

Baigusiems mokymus - užsiėmimai grupėje (2 val.) – €15.
Užsiėmimų vieta: Vilnius, Žalgirio g. 112a.

Besidominčius prašome kreiptis telefonu arba el.paštu.

Mob. tel. +370 610 09820
baiba.bieza@gmail.com

Naujienlaiškio prenumerata 

Gaukite naujausią informaciją apie mūsų meditacijos, jogos ir terapinių grupių ar seminarų datas. Užsisakius naujienlaiškį gaunate teisę nemokamai 15 min konsultacijai. 

 
 
Start typing to see pages you are looking for.